Szlafroki należą do tej części garderoby, którą nosi się po domu, a zazwyczaj po kąpieli lub prysznicu. Służy najzwyczajniej temu, aby zachować ciepło ciała. Może mieć wiele różnych form: może być cienki lub gruby, jednolity lub o ciekawej teksturze, jednokolorowy lub we wzorki, krótki lub długi. To jaki wybierzesz, zależy oczywiście tylko od Ciebie i od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Czym się kierować przy wyborze szlafroka dla kobiety? Tego dowiesz się właśnie z poniższego artykułu, więc zapraszamy do przeczytania go! Wtedy na pewno będziesz wiedziała, jaki szlafrok jest dla Ciebie idealny!

Szlafrok – do czego służy i dlaczego warto go nosić?

Szlafrok to wygodna i praktyczna odzież, którą nosi się najczęściej w domu, po kąpieli lub podczas relaksu, o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Istnieje kilka powodów, dla których warto nosić szlafrok, a pierwszym z nich jest to, że zapewniają duży komfort i wygodę. Szlafroki są zazwyczaj wykonane z bardzo miękkich i delikatnych tkanin, które działają kojąco na naszą skórę, co dodatkowo sprawia, że są przyjemne w noszeniu po kąpieli, prysznicu czy podczas relaksu. Drugi powód jest taki, że szlafrok chroni ciało przed chłodem, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy temperatura w domu czy mieszkaniu mocno spada. Szlafrok może również pełnić funkcję praktyczną, ponieważ jest bardzo łatwy do założenia i zdejmowania, co ułatwia codzienną higienę osobistą. Niektóre osoby mogą tak dobrze się czuć w szlafroku, że uznają go za swoje odzienie podczas przebywania w domu czy mieszkaniu. Te osoby zazwyczaj posiadają szlafrok w jakimś określonym stylu, który bardzo im się podoba i z którym mogą się utożsamić. Podsumowując, szlafrok to praktyczna, wygodna i komfortowa odzież, która ma wiele zalet i warto ją mieć w swojej garderobie domowej.

Czym kierować się przy wyborze szlafroka?

Przy wyborze szlafroka warto zwrócić uwagę na kilka jego elementów, ponieważ niektóre z nich są bardzo istotne. Co jest ważne?

  • Przegląd damskiej garderoby. Czym kierować się przy wyborze szlafroków dla kobiet?materiał – bardzo ważne jest, aby szlafrok damski był wykonany z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału. Idealnie sprawdzi się bawełna, satyna lub jedwab. Jest to bardzo ważne, ponieważ szlafrok ma bezpośredni kontakt ze skórą i może ją podrażniać, a miękka tkanina zapewni bezpieczeństwo nawet najbardziej delikatnej skórze.
  • rozmiar – każdy człowiek na inną budowę ciała i tym samym różny rozmiar ubrań, które codziennie nosi. Rozmiar szlafroka jest ważny, ale przede wszystkim ważne jest, aby nie był za mały, ponieważ nie będzie to wyglądało estetycznie, a dodatkowo taki szlafrok będzie niewygodny. Zapewniamy jednak, że większy szlafrok to nic złego, ponieważ i tak dopasowuje się go w pasie za pomocą specjalnego paska. Oczywiście zbyt luźny szlafrok również nie będzie odpowiedni, ponieważ może utrudniać poruszanie się, dlatego najlepiej będzie, jeśli wybierzesz szlafrok w swoim rozmiarze.
  • długość – szlafroki mają bardzo różne długości. Jedne ledwo zakrywają pupę, a inne sięgają aż do ziemii. Warto zastanowić się, jaka długość szlafroka będzie na Ciebie idealna. Optymalną długością jest szlafrok sięgający do mniej więcej kolan, oczywiście może to być 2-3 centymetry powyżej lub poniżej kolan.
  • kolor – szlafroki występują w naprawdę wielu kolorach, które czasami są bardzo ciekawe. Możesz wybrać to odzienie w kolorach bardzo jasnych, np. biały, kremowy lub beżowy albo postawić na bardziej ciemne odcienie i wybrać czarny, granatowy lub wiśniowy szlafrok. Jeszcze inną gamą kolorów, wśród których możesz wybierać, są odcienie pastelowe lub neonowe. Najlepiej będzie, jeśli wybierzesz szlafrok w swoim ulubionym kolorze lub takim, który wydaje Ci się najbardziej praktyczny i np. nie będzie widać na nim jakichś plam. Z szlafrokami jest podobnie, jak z żelami do kąpieli mają wszystkie kolory świata.
  • cechy dodatkowe– szlafroki mają również inne cechy dodatkowe, które można uznać za ich wady lub zalety. Pierwszą z nich jest kaptur. Dzięki niemu możesz okryć również swoją głowę i zapewnić sobie dodatkowe ciepło. Ciekawym dodatkiem są również kieszenie i są one bardzo praktyczne, kiedy szlafrok zastępuje Ci odzienie wierzchnie podczas chodzenia w domu, ponieważ możesz w nich trzymać telefon czy jakieś inne przydatne rzeczy.

Jak możesz zauważyć, istnieje kilka bardzo ważnych cech szlafroków, które determinują ich wybór. Możesz zdecydować się na kolorowy lub jednolity szlafrok, ale przede wszystkim wybierz taki, który będzie wykonany z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału, np. bawełny lub satyny. Koniecznie wybierz taki model szlafroka, który będzie odpowiadał Twoim preferencjom i potrzebom!