Można przypuszczać, że każdy choć raz znalazł się w sytuacji, w której nie wiedział, co podarować drugiej osobie na prezent. W głowie pustka, a w sklepach nie znalazło się nic, co wpadłoby w oko. Wydawałoby się, że w takim wypadku trzeba będzie pojawić się na przyjęciu urodzinowym bez podarunku… Ale wtedy pozostaje jeszcze jeden pomysł, który często okazuje się strzałem w dziesiątkę – świece na prezent

Dlaczego świece? 

Zbyt oklepane, mało oryginalne, zwyczajne… Nic z tego! Świece zawsze sprawdzą się jako upominek. Wbrew pozorom, świece są od dawna wpisane w naszą historię – w przeszłości ludzie zapalali je, by rozświetlić ciemność, co dawało poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Świece kojarzą nam się z czymś pozytywnym – dają światło i zapewniają dobrą energię. Nic dziwnego, że okazują się tak dobrym prezentem.

Jak można wykorzystać świece? 

Możliwości jest wiele, lecz przed kupnem świecy dla kogoś, upewnijmy się, że wiemy, jakie dana osoba ma preferencje. Dzięki temu będziemy mogli wybrać świece, które na pewno będą się podobać i okażą się użyteczne.

Dlaczego świece są idealne na prezent?Powszechnie wiadomo, że świece głównie identyfikuje się jako dekoracje do domu. Nadają się do tego idealnie, ponieważ dostępne są w różnych kształtach i odcieniach, dzięki czemu pasują do każdego wnętrza. Stanowią one delikatną, ale zawsze trafioną ozdobę.

Jednak gdy robimy komuś prezent, nie musimy ograniczać się do zwykłych świec. Wystarczy trochę przeszukać Internet, by znaleźć nietypowe, oryginalne świece, które na pewno zrobią wrażenie na obdarowanej osobie. Niektóre z nich przypominają prawdziwe rzeźby, zachwycając swoim wyglądem. Wybór podobnej świecy na pewno będzie ciekawym upominkiem.

Elegancką opcją okazać się może również zakup świec i ozdobnego świecznika. Podarunek ten sprawdzi się w szykownych wnętrzach – jeśli więc wiemy, że nasi bliscy przepadają za podobnymi klimatami, taki podarunek sprawi im wielką radość.

Zapach kluczem sukcesu 

Warto zastanowić się ponadto nad świecami zapachowymi. Poświęćmy czas, aby wybrać odpowiedni zapach – na przykład taki, który kojarzy nam się z daną osobą lub przywołuje wspólne, dobre wspomnienia. Podobny gest zdecydowanie zostanie doceniony.

Przykładowo, kiedy wiemy, że dany znajomy uwielbia przechadzać się po kawiarniach i próbować różnych słodkości, możemy wybrać świece o zapachu kawy, karmelu lub czekolady. Potwierdzi to fakt, że interesujemy się drugą stroną, że zwracamy uwagę na to, co lubi.

Gdy wybieramy się do kogoś na przyjęcie urodzinowe zimową lub jesienną porą, świece też znajdą swoje zastosowanie. Mogą pomóc oświetlić pomieszczenia, w których w drugiej połowie roku szybciej robi się ciemno. Ponadto korzenne zapachy wpasują się w dany klimat i umilą nawet najchłodniejszy dzień.

Jak samemu zrobić świece na prezent? 

Nie musimy posiłkować się wyłącznie gotowcami ze sklepów. Kiedy zależy nam, aby prezent był wyjątkowy, możemy wykorzystać swój czas na zrobienie go samemu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że w podarunek włożone zostało dużo miłości.

Proces robienia świec jest odrobinę czasochłonny, ale każdy sobie z nim poradzi. Podjęcie się tego wyzwania z pewnością okaże się tego warte, gdy zobaczymy uśmiech na twarzy obdarowanej osoby!

Należy zacząć od przeszukania własnego domu w celu znalezienia nieużywanych świec bądź pozostałych wosków. Jeśli planujemy zrobić świecę sporych rozmiarów, trzeba zgromadzić więcej wosku, tak aby mieć pewność, że go wystarczy.

Przyszykowany wosk należy podgrzać w kąpieli wodnej. Będzie to trochę trwało, więc w międzyczasie możemy przygotować ozdoby, które chcemy zawrzeć w swojej świecy. Mogą być to kryształki, ziarna kawy, muszelki.

Do podgrzanego wosku wlewamy olejki zapachowe, dzięki czemu zapewnimy świecy piękny zapach. Mając przygotowane pozostałe rzeczy, w foremce, w której chcemy wykonać naszą dekorację, umieszczamy knot, a następnie zalewamy to płynną masą woskową. Ostatni krok to czekanie – musimy dać świeczce czas, aby zastygła. Może to trwać nawet do kilku godzin. Po tym okresie świeca jest gotowa do użytku i na prezent!

Nie ma wątpliwości, że znajdzie ona swoje miejsce w domu bliskiej osoby. Najodpowiedniejszą przestrzenią na ten upominek wydaje się stolik kawowy bądź nocny. Postawienie jej na stoliczku przy łóżku gwarantuje wspaniały zapach przy zaśnięciu się i budzeniu. Oczywiście, sam zapach nie wystarczy – aby zapewnić sobie komfortowy sen, warto zainwestować w porządny, wygodny materac sprawdzonej firmy, dzięki któremu zawsze będziemy wypoczęci.

Niezawodny podarunek 

Stres z powodu wyboru odpowiedniego prezentu stanowi już odległą historię. Ze świadomością, jak trafionym upominkiem mogą być świece, już nigdy nie będziemy musieli niepokoić się o tę kwestię. A decydując się na zrobienie je samemu, dajemy od siebie nie tylko przedmiot, ale i poświęcony czas oraz serce. Bez wątpienia zostanie to docenione przez drugą osobę.