Wraz z wiekiem zwracamy coraz większą uwagę na swoje zdrowie, zwłaszcza w kontekście snu. Zauważamy bowiem, że staje się on płytszy, a różne dolegliwości, z którymi obecnie się zmagamy, mogą skutecznie utrudniać nam zasypianie. Okazuje się więc, iż kluczową rolę odgrywa tutaj odpowiednio dobrany materac. Osoby starsze nie powinny bagatelizować tej kwestii i w trosce o swoje zdrowie należałoby zaopatrzyć się w wysokiej jakości materac SleepMed. Czym jednak kierować się podczas wyboru odpowiedniego podłoża do snu? Tego dowiesz się w tym artykule!

Wsparcie dla ciała: kluczowy aspekt materacy SleepMed

Wszyscy doskonale wiemy, że funkcją materaca jest zapewnienie wygody w czasie snu. Ale czy oby na pewno jest to jego jedyne przeznaczenie? Przede wszystkim powinniśmy być świadomi tego, że nie każdy materac, który jest wygodny, gwarantuje dobre wsparcie dla ciała. Dlatego też w przypadku seniorów warto postawić na modele SleepMed – poza swoją sprężystością i elastycznością oferują także stabilność poszczególnych partii sylwetki podczas wypoczynku. To istotna kwestia zwłaszcza dla tych, którzy zmagają się z różnymi dolegliwościami bólowymi, np. kręgosłupa. Jego niedostateczne wsparcie przy użytkowaniu nieodpowiedniego materaca może niestety skutkować pogłębieniem się problemu. Tego jednak nie musimy się obawiać w przypadku produktów SleepMed. Cechują się one dostosowaniem do potrzeb ciała dzięki wykorzystaniu aż 7 stref komfortu. Doskonałym przykładem jest tutaj model SleepMed Comfort, który opiera się na wypełnieniu z pianki wysokoelastycznej VPPHR oraz termoelastycznej VitaRest. Są to materiały, które decydują o odczuciu doskonałej wygody, a jednocześnie gwarantują właściwości rehabilitacyjne. Co więcej, model Comfort wyróżnia się możliwością regulacji twardości, co może być istotne dla osób starszych z problemem wyboru odpowiedniego stopnia twardości. W ten sposób są one w stanie uzyskać odpowiednie wsparcie dla poszczególnych części ciała. Jedyne, co należy zrobić, to przetestować różne rozwiązania: zdejmując całkowicie pokrowiec materaca lub przekładając go na drugą stronę.

Kontrola temperatury w modelach termoelastycznych SleepMed

Trudno też ukryć, że osoby starsze nierzadko mają problem z nadmierną potliwością czy ochłodzeniem ciała w czasie snu. My mamy jednak na to rozwiązanie, jakim są materace SleepMed wykorzystujące piankę termoelastyczną VitaRest. Jest to taki rodzaj wypełnienia, który cechuje się zdolnością reagowania na temperaturę ciała, a tym samym dopasowaniem do jego potrzeb. Pianka termoelastyczna zapamiętuje kształt swojego użytkownika, przez co możliwe jest dostosowanie materaca do jego sylwetki, a jednocześnie wsparcie ciała, w szczególności w miejscach, gdzie wywierany jest największy nacisk. Co więcej, osoby starsze, które mają problem ze słabym krążeniem krwi i którym notorycznie dokucza chłód, nabywając materac SleepMed, mogą w końcu cieszyć się relaksującym snem. Pianka VitaRest reaguje na temperaturę ciała oraz pozwala na samoistną cyrkulację powietrza, dzięki czemu użytkownik otrzymuje optymalne warunki cieplne dla zdrowego wypoczynku.

Osoby starsze a dobór odpowiedniego materaca SleepMedWłaściwości antyalergiczne materacy SleepMed dla zdrowego snu seniorów

Aby senior mógł zapewnić sobie regenerujący sen, nie bez znaczenia pozostaje także czystość otoczenia, w jakim wypoczywa, a w szczególności czystość artykułów sypialnianych. Powinniśmy być bowiem świadomi, że w materacach czy poduszkach, które nie cechują się najlepszą jakością, mogą magazynować się zanieczyszczenia wpływające na zdrowie naszego snu. Nabywając jednak materace SleepMed, możemy być pewni ich antyalergicznych właściwości, a tym samym gwarancji higienicznego środowiska wypoczynku. Jest to w głównej mierze zasługa zdolności do samoistnej wentylacji, która wiąże się ze swobodnym obiegiem powietrza wewnątrz materaca. Dzięki temu zanieczyszczenia, a zwłaszcza alergeny, nie mogą gromadzić się wewnątrz wypełnienia. Nie inaczej jest w przypadku samego pokrowca dołączonego do większości modeli SleepMed, który można dodatkowo zdjąć i śmiało wyprać. Co więcej, pokrowiec wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków, a ich zadaniem jest zmniejszenie ilości alergenów w najbliższym otoczeniu. Materace SleepMed są zatem doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które zmagają się z alergiami, w szczególności w okresie największych pyleń.

Jaki materac SleepMed dla osoby starszej?

Bogata oferta produktów SleepMed może jednak budzić pewne wątpliwości. Choć z jednej strony każdy model materaca cechuje się doskonałymi właściwościami, to z drugiej należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby, aby móc cieszyć się zdrowym snem. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, które mogą mieć nieco większe wymagania odnośnie warunków sypialnianych. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kwestię twardości materaca. Modele SleepMed wyróżniają się tym, iż posiadają kilka stopni twardości, które samodzielnie możemy regulować. Wszystko to za sprawą zdejmowalnego topu oraz różnych warstw materaca po jego obu stronach. Nabywając więc materac SleepMed, możemy uzyskać wypoczynek na miękkim, jak i bardziej twardym podłożu. Warto tutaj rozważyć zakup m.in. modelu SleepMed Comfort Plus, który jest świetną opcją dla seniorów potrzebujących dodatkowego wsparcia. Dzięki regulacji twardości, a także kompatybilności z regulowanymi stelażami, materac ten to idealny wybór dla osób mających problem ze wstawaniem i kładzeniem się do łóżka. Posiada on również odpowiednią wysokość wynoszącą aż 25 cm, która stanowi duże ułatwienie dla seniora i sprawdzi się nawet na niskich stelażach. Nie jest to jednak najwyższy możliwy model materaca, ponieważ z kolei model SleepMed Hybrid Supreme Plus wyróżnia się aż 29-centymetrową grubością! Ponadto jest on wyposażony w 7-strefowe sprężyny kieszeniowe, które zapewniają punktowe wsparcie całego ciała. To idealny wybór dla seniorów zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa. Bogate wypełnienie materaca doskonale odciąża stawy, zapewniając przyjemny i komfortowy wypoczynek.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dobór materaca dla osoby starszej może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli senior nie do końca wie, czego potrzebuje lub nie jest przekonany do zmiany podłoża do snu. Warto jednak zdecydować się na jeden z modeli SleepMed, aby zapewnić osobie starszej faktycznie regenerujący wypoczynek. Sprawdzą się tutaj zarówno modele piankowe, jak i hybrydowe, ponieważ każdy z nich posiada regulowaną twardość, dzięki czemu materac można z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb seniora.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Comfort, Comfort Plus oraz Hybrid Supreme Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.