Łóżeczko to miejsce, w którym małe dzieci spędzają praktycznie większość swojego życia. Dlatego też jego wyposażenie odgrywa istotną rolę w ich rozwoju oraz zdrowiu. Wielu rodziców zastanawia się jednak, czy warto inwestować w odpowiedni materac dla swojego dziecka. Z racji, że szybko ono rośnie, tym samym jego wymagania dotyczące materaca mogą także szybko się zmieniać, a zakupiony produkt nie posłuży na długo. Materac w łóżeczku niemowlęcym jest jednak bardzo ważny, a my postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto nabyć materac SleepMed dla swojego dziecka.

Pamiętajmy, że zdrowy sen to podstawa prawidłowego rozwoju

Jako rodzice przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że zdrowy sen stanowi filar dla prawidłowego rozwoju malucha. Podczas wypoczynku zachodzą bowiem liczne procesy fizjologiczne, które wydzielają hormon wzrostu istotny dla regeneracji organizmu oraz wzrostu ciała. Jednakże należy zaznaczyć, iż procesy te odbywają się głównie w czasie snu głębokiego, czyli fazy NREM. Jeśli więc wypoczynek dziecka jest płytki, nie ma ono szans prawidłowego rozwoju, a przyczyną może być właśnie niedostateczne wyposażenie łóżeczka. Tak jak w przypadku dorosłych, tak i u dzieci materac jest więc kluczowym elementem przestrzeni sypialnianej. Stawiając na produkty SleepMed, ciało malucha jest lepiej wsparte, a tym samym jest w stanie się rozluźnić i poddać treściwemu wypoczynkowi. Nie pozostawia zatem wątpliwości to, czy dzieci wymagają odpowiedniego podłoża do snu.

Jakie wypełnienie materaca wybrać dla niemowlaka?

Pierwszą przeszkodą podczas poszukiwań materaca dla niemowlaka może być jednak kwestia wyboru właściwego wypełnienia. W ofercie SleepMed znajdziemy standardowe materace piankowe, termoelastyczne, hybrydowe, czy nawet te wykonane z naturalnych materiałów. Oczywiście modele piankowe stanowią najbardziej uniwersalny wybór, na który decydują się osoby w różnym wieku. Jednak czy będą one także dobrym rozwiązaniem dla dzieci? Oczywiście, że tak! Materace piankowe SleepMed będą idealną opcją dla niemowlaków, gdyż cechuje je doskonała elastyczność, która odpowiada za podparcie, a równocześnie odciążenie ciała dziecka. Poza tym dzięki wykorzystaniu pianki VPPHR mamy możliwość doboru twardości materaca odpowiedniej dla zdrowego snu malucha. Co więcej, większość modeli piankowych w ofercie to materace odwracalne, w których każda strona charakteryzuje się innym stopniem twardości.

Czy dzieci i niemowlęta wymagają odpowiedniego materaca do snu?Aby materac był jak najlepiej dopasowany do potrzeb rozwojowych dziecka, warto także zastanowić się nad zakupem modelu hybrydowego SleepMed. To doskonałe rozwiązanie, które stanowi złoty środek między wsparciem ciała a swobodą ruchu malucha podczas snu. Materace hybrydowe cechują się bowiem wypełnieniem opartym na sprężynach typu Multi oraz warstwach pianki wysoko i termoelastycznej. Dzięki takiemu połączeniu zyskujemy idealne wsparcie punktowe, a każda część ciała dziecka otrzymuje odpowiedni nacisk istotny dla dobrej regeneracji organizmu.

Poszukując materaca dla swojego dziecka, być może idealnym wyborem okaże się materac ekologiczny SleepMed, który stawia na piankę wysokoelastyczną oraz naturalne materiały, takie jak len czy bawełna organiczna. Jest to więc materac wolny od sztucznych i szkodliwych substancji, które mogą zakłócać sen malucha i posiadać zły wpływ na jego rozwój. Przede wszystkim jednak modele ekologiczne charakteryzują się właściwościami alergicznymi. Posiadają otwartą strukturę, która uniemożliwia gromadzenie się zanieczyszczeń wewnątrz materaca, co jest bardzo istotne w kwestii higienicznego środowiska snu dziecka. Ponadto sam len oraz bawełna organiczna również wykazują się świetną przepuszczalnością powietrza, oraz doskonale odprowadzają wilgoć. Pokrowiec materaca SleepMed wykonany z włókien lnu posiada także właściwości termoregulacyjne, co może odgrywać kluczową rolę podczas chłodnych czy ciepłych dni, kiedy dziecko jest narażone na przegrzanie lub wychłodzenie.

Jak dobrać odpowiednią twardość?

Należy jednak wiedzieć, że konkretne wypełnienie materaca odpowiada również za jego twardość. Jest to kolejny aspekt, który warto wziąć pod uwagę, poszukując dobrego podłoża do snu dla swojego dziecka. W ogólnej mierze zakłada się, że niemowlęta wymagają średniej twardości, która zapewni stabilność ciała, a jednocześnie nie będzie krępować ruchów dziecka. W ofercie SleepMed znajdziesz jednak w większości modele, które posiadają regulowana twardość. Oznacza to, że są wyposażone w 7 stref cechujących się różnym stopniem twardości. Jedne odpowiadają za optymalne wsparcie bioder, a inne zaś za kręgosłup i ramiona dziecka. Tego rodzaju materace wyróżniają się także swoją zdolnością dopasowania do anatomicznej budowy ciała, co jest ponownie istotne dla maluchów w okresie rozwoju i silnego wzrostu. Wraz z czasem materac dostosowuje się do zmian w ciele dziecka, nie tracąc na swojej sprężystości i elastyczności. Warto także zaznaczyć, że modele SleepMed posiadają odpinany top, który też decyduje o twardości materaca. Top można przełożyć z łatwością na drugą stronę lub całkowicie z niego zrezygnować. W ten sposób zyskujemy aż 4 stopnie twardości materaca, z których jeden z pewnością będzie odpowiedni dla naszego dziecka.

Materace SleepMed dla starszych dzieci

Czy wymagania odnośnie zdrowego snu zmieniają się jednak w przypadku starszych dzieci? Z pewnością, aczkolwiek trudno zaprzeczyć, że tutaj ponownie materace SleepMed będą odgrywały istotną rolę. Pamiętajmy, że organizm dziecka nieustannie się rozwija, a gwarancja stabilności podczas snu to także prawidłowy wzrost ciała oraz zdrowie. Dobrym wyborem mogą być więc modele hybrydowe, które cechują się wysoką elastycznością punktową wskazującą zarówno na wygodę, jak i wsparcie ciała. Dzięki zastosowaniu sprężyn kieszeniowych materace SleepMed oferują idealne dopasowanie do sylwetki dziecka, uginając się w tych miejscach, na które jest wywierany największy nacisk. Ciało zachowuje więc prawidłową postawę, w szczególnosci jeśli chodzi o zdrowie kręgosłupa. Dziecko otrzymuje więc nie tylko regenerujący sen – nabywając odpowiedni materac dbamy o jego zdrowy rozwój fizyczny.

Dzieci i niemowlęta bez dwóch zdań wymagają zatem materaca do snu, który troszczy się o ich prawidłowy rozwój. W szczególności jednak modele SleepMed mogą stanowić strzał w dziesiątkę, gdyż nie tyle cechują się trwałością oraz sprężystością, ile także wyróżniają się właściwościami antyalergicznymi. W ten sposób więc zapewniamy swojemu dziecku higieniczny sen na wygodnym podłożu.

Czy dzieci i niemowlęta wymagają odpowiedniego materaca do snu?Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.