Komfortowy sen potrafi zapewnić dobre samopoczucie oraz w znaczący sposób wpłynąć na efektywność człowieka w ciągu dnia. Jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma alergie, a tym samym i jest zmuszona zwracać szczególną uwagę na rodzaj wybieranego materaca. Przede wszystkim materac dla alergików powinien posiadać szereg cech, które pozwolą osobom uczulonym w pełni się wyspać. Do takich materacy zaliczyć można materace piankowe. 

Czym są materace lateksowe?

Materace do spania powinny być jak najlepiej przystosowane do swojego użytkownika. Nic zatem dziwnego, że specjalnie stworzono materace lateksowe, które są w szczególności polecane alergikom. W ich wnętrzu znaleźć można wkład oparty na porowatej strukturze oraz specjalnym systemie nacięć usprawniającym cyrkulację powietrza. Taki zabieg w znaczny sposób niweluje ryzyko rozwoju szkodliwych dla zdrowia roztoczy, bakterii oraz grzybów. Jednak to nie wszystko, ponieważ materace lateksowe dobierają również o wysoką higienę snu, a wszystko to za sprawą wręcz sterylnych warunków oraz antyalergicznych pokrowców. Nie można również pominąć najważniejsze szczegółu – wkładu. Stanowić go może zarówno w całości, jak i jako fragment pianka lateksowa, która zbudowana jest z lateksu oraz komponentów stanowiących alternatywne rozwiązanie dla mleczka kauczukowego. Wyróżnia się ona unikalnymi właściwościami, dzięki którym wewnątrz materaca nie rozwijają się żadne mikroorganizmy oraz nie gromadzi się kurz. Również sama pianka zapewnia:

  • sprężystość,
  • odporność na odkształcenia,
  • idealne podparcie kręgosłupa.

Materace lateksowe od Hilding

Materace lateksowe - podłoże idealne dla alergików!Hilding Anders dba o wszystkich swoich klientów i właśnie dlatego tworzy materace zbudowane z bezpiecznych dla zdrowia i nieuczulających materiał. Idealny przykład tego stanowi materac Hilding Melody, na którym wyśpią się alergicy, osoby wieku podeszłego czy z bólami kręgosłupa! Został on w całości stworzony z pianki lateksowej, która w idealny sposób dopasowuje się do sylwetki użytkownika, zapewniając kręgosłupowi stabilne wsparcie. Materac ten jest również odwracalny oraz przystosowany do stelaży z możliwością regulacji podgłówka i podnóżka. Innym modelem z oferty Hilding jest Hilding Makarena – materac bazujący na sprężynach kieszeniowych. Posiada on status wyrobu medycznego, dzięki któremu zostały potwierdzone jego właściwości prozdrowotne. Sprawdzi się idealnie w każdym łóżku, ponieważ poza wyjątkową pianką lateksową, w swoim składzie posiada również piankę termoelastyczną oraz FlexiFoam. Sam materac posiada dwie twardości oraz certyfikat jakości AEH. Innym, ale równie ciekawym modelem jest materac Hilding Zorba. Dedykowany jest osobom starszym oraz alergikom, jednak wyśpi się na nim każdy. W swoim składzie posiada piankę lateksową, ale także i sprężyny kieszeniowe. Wyróżnia się również dwiema twardościami oraz możliwością obracania.

 

Każdy materac jest inny, a ich wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak w przypadku osób cierpiących na wszelkiego rodzaju alergie warto pamiętać, aby materac był antyalergiczny – a więc posiadał piankę lateksową oraz odpowiednią wentylację. Materace same w sobie zapewniają użytkownikowi wysoki poziom komfortu oraz niezwykle zdrowy i efektywny sen.