Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy z nas potrzebuje dużej dawki odpoczynku! Jednak dzisiaj skupimy się na sportowcach – w ich przypadku porządne materace to kwestia szczególnie ważna! Zaraz przekonamy się, jaki model w tym przypadku może sprawdzić się najlepiej!

Materac hybrydowy – czy sprawdzi się dla sportowca?

Poszukując materaców dla sportowca bez wątpienia warto jest zwrócić uwagę na modele hybrydowe. Dlaczego? W swoim wnętrzu łączą one wszystko, co najlepsze! Zacznijmy od wysokiej jakości sprężyn kieszeniowych typu Pocket Plus, które znajdziemy w Hilding Dance. Każdy element wypełnienia został tutaj umieszczony w osobnej kieszeni, dzięki czemu posiadają one wysoką elastyczność punktową i w bardzo indywidualny sposób reagują na nacisk. Powierzchnia ugina się wyłącznie w miejscach, na których leżymy. Dodatkowo na komfort korzystania ze wskazanego modelu oddziałuje jego wysokość – sprężyny mają aż piętnaście centymetrów. Nie brakuje tu również świetne jakości pianek, a mianowicie wysokoelastycznej, która dodatkowo wzmacnia stabilność całej konstrukcji, lecz również FloFom wykazującą właściwości chłodzące, która w lecie może zapobiegać chociażby przegrzewaniu się naszego organizmu.

Stabilna powierzchnia dla każdego sportowca

Jakie materace dla sportowca są najlepsze?Innym rozwiązaniem, bez wątpienia bardzo dobrym będą materace, które tak jak Hilding Boogie stanowią połączenie dwóch, wysokiej jakości bardzo stabilnych pianek, a mianowicie wysokoelastycznej oraz lateksowej. Całość została wzbogacona o wspomnianą już dzisiaj piankę FloFom o właściwościach chłodzących. Warto jest w szczególności przyjrzeć się warstwie lateksowej. Świetnie podtrzymuje mięśnie, lecz jednocześnie zapewnia wysoki komfort i we właściwy sposób dopasowuje się do kształtu ciała. Wykazuje również szereg właściwości antybakteryjnych, dzięki czemu produkt jest wolny od wszelkiego rodzaju grzybów i pleśni. Świetnie sprawdzi się dla osób z dolegliwościami bólowymi w okolicach kręgosłupa, które jak doskonale wiemy mogą pojawić się po szczególnie wymagającym treningu.

Ulga dla mięśni

Jesteśmy przekonani, że jeśli chodzi o materace dla sportowca również dobrze nadadzą się modele termoelastyczne. Wśród takich wskażmy wysokiej jakości Hilding Salsa. Jest on twardy, dzięki czemu zapewnia odpowiednie podparcie całego ciała dla osób cięższych. Jednocześnie za sprawą właśnie pianki termoelastycznej, która pod wpływem temperatury dopasowuje się do naszego kształtu ciała, przynosi ulgę obolałym mięśniom i daje przyjemny efekt otulenia, co przekłada się na wysoki komfort wypoczynku. Całość wzmocniona została pianką wysokoelastyczną, która jest odporna na odkształcenia i świetnie podpiera ciało jej użytkownika.

Porządny materac dla sportowca? Wspólnie uda nam się znaleźć idealny produkt, który w pełni będzie w stanie spełnić wszystkie wymagania!