Komfortowy sen zależy od kilku czynników, jednak najważniejszym z nich jest wybór odpowiedniego materaca. To właśnie on odpowiada za prawidłową regenerację organizmu, stabilizuje kręgosłup, a także pozwala na dobre samopoczucie. Na rynku znaleźć można wiele rodzajów oraz modeli, jednak warto zwrócić uwagę na materace kieszeniowe. Czym się wyróżniają oraz jakie są ich właściwości? 

Czym są materace kieszeniowe?

Wybierając materac warto zwrócić uwagę, aby był jak najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz preferencji użytkownika. Pomóc w tym mogą innowacyjne materace kieszeniowe, których wkład został zrewolucjonizowany. To już nie są sprężyny, jakie dostępne były od kilkudziesięciu lat, tylko nowoczesne, niezwykle trwałe i wytrzymałe sprężyny kieszeniowe. Największą różnicą jest fakt, że każda z nich została osadzona w indywidualnym materiałowym woreczku, czyli kieszonce. To właśnie od tego zabiegu wywodzi się ich nazwa. Jednak jakie dzięki temu mają właściwości? Przede wszystkim pozwala to na pracę materaca tylko w miejscu nacisku, dzięki czemu drgania nie rozchodzą się po całej powierzchni. Zapobiega to przypadkowemu budzeniu partnera w nocy. Ponadto wyróżniają się:

  • wysoką elastycznością punktową,
  • odpornością na uszkodzenia,
  • idealnym dopasowaniem się do anatomicznych kształtów ciała,
  • zapewnieniem stabilnego podłoża dla kręgosłupa.

Dlaczego materace kieszeniowe są najlepsze?

Jakie zalety posiadają materace kieszeniowe?W ofercie lokalnych sklepów znajduje się wiele materacy godnych uwagi, które zapewniają komfortowy oraz efektywny sen, a to wszystko dzięki odpowiedniemu dopasowywaniu się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Na szczególną uwagę zasługują materace kieszeniowe, których wyjątkowe właściwości wynikają przede wszystkim z zastosowania wkładu kieszeniowego, ale także i dodatkowych komponentów, takich jak pianki czy maty kokosowe. Do tego typu podłoży należy, chociażby materac o dwóch twardościach (H2 i H3), jakim jest Hilding Tango. W jego wkładzie wyróżnić można dodatkowo antyalergiczną piankę lateksową oraz wysokoelastyczną piankę HR. Sam materac może być stosowany na stelażach z możliwością regulacji podgłówka i podnóżka. Równie ciekawym, jak i uniwersalnym modelem jest Hilding Step – odznaczający się podwyższoną twardością materac, w którego składzie oprócz 7-strefowej sprężyny kieszeniowej znajduje się także elastyczna i plastyczna pianka FlexiFoam. Warto również zwrócić uwagę na Hilding Pasodoble. Model ten ma status wyrobu medycznego, który potwierdza jego właściwości prozdrowotne. Mają one korzystny wpływ na kręgosłup, dzięki czemu model ten może stanowić idealne rozwiązanie dla osób zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa. Sam materac posiada również certyfikat AEH, który potwierdza jego wysoką jakość. W składzie wkładu wyróżnić można matę kokosową, włókno sizal oraz piankę FlexiFoam.

Dla kogo są materace kieszeniowe? 

Materace do spania pełnią wiele funkcji – zapewniają komfortowy, efektywny i zdrowy sen, a ponadto w odpowiedni sposób wspierają kręgosłup, umożliwiają regenerację ciała oraz dobre samopoczucie. Jednak czy materace kieszeniowe są dla każdego? Okazuje się, że tak, a to wszystko za sprawą wielu różnych cech, które umożliwiają jak najlepsze dopasowanie wybranego modelu pod indywidualne preferencje użytkownika. Z uwagi na to materace sprężynowe polecane są przede wszystkim:

  • alergikom,
  • parom i singlom,
  • osobom aktywnym,
  • osobom lekkim i ciężkim,
  • osobom cierpiącym na problemy z kręgosłupem,
  • osobom starszym.

 

Materace kieszeniowe należą do materacy sprężynowych, dlatego mają podobne właściwości. Jednak wyróżniają się bardziej nowoczesną budową oraz licznymi korzyściami, jakie daje spanie na nich. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób może się na nich wyspać – posiadają wiele zalet wpływających na komfortowy sen!