Relaks jest bardzo ważny w życiu człowieka, ponieważ pozwala nam wyciszyć nerwy uspokoić się po całym dniu pełnym niesprzyjających sytuacji. Ile osób tyle metod relaksacyjnych. Jedni uwielbiają biegać, bo uważają, że wtedy ich głowa może odpocząć, a inni wybierają drzemkę. Jeszcze innymi sposobami na osiągnięcie błogiego stanu, jakim jest odprężenie, może być czytanie książek oraz oglądanie seriali i filmów. I o tym właśnie przeczytasz w poniższym artykule!

Książki, które na pewno Cię zrelaksują!

Oczywiście obecnie na rynku jest wiele różnych gatunków książkowych, a to, co wybierzesz, zależy tylko od Ciebie! Jednych mogą relaksować lekkie romanse, a innych wciągające kryminały, a jeszcze inni uwielbiają po prostu czytać cokolwiek i każdy gatunek sprawia im tyle samo przyjemności. Jakie książki musisz koniecznie przeczytać?

  • seria książek “Bridgertonowie” autorstwa Julii Quinn – “Bridgertonowie” to kultowa seria romansów autorstwa Julia Quinn. Serie składają się z ośmiu części, każda z nich poświęcona jest jednemu z członków rodziny Bridgertonów. Akcja serii rozgrywa się w Londynie w drugiej połowie XIX wieku w czasach regencji. Każda powieść skupia się na losach jednego z członków rodziny Bridgertonów, głównie na ich poszukiwaniu prawdziwej miłości. Pierwsza część – „Mój książe”, opowiada o losach starszej siostry Bridgertonów, Daphne. Książka ta jest uważana za jeden z najlepszych romansów w historii literatury. Kolejne części powieści skupiają się na rodzeństwie Daphne i innych członkach jej rodziny. Każda z części serii “Bridgertonowie” to piękna historia o miłości, pełna humoru, intryg i muzyki. Seria jest uwielbiana przez fanów gatunku romansu i cieszy się olbrzymią popularnością. Jeśli szukasz lekkie romansu z dużą dawką humoru i miłości, to sięgnij właśnie po serię książek Julii Quinn!

  • trylogia “Gołąb i wąż” autorstwa Shelby Mahurin – są to trzy książki, które są pełne przygód i magii, co niektórych może najbardziej skłonić do zapoznania się z nimi. Louise – główna bohaterka – ucieka ze swojego sabatu, wyrzeka się magii i swojej wielkiej mocy. Jej plan jest bardzo prostu: chce schronić się w Cesarine i żyć za to, co może zdobyć dzięki swojemu sprytowi, a ma go naprawdę dużo. W Cesarine od dawna wiadomo, że wiedźmy się niebezpieczne, więc kiedy się taką złapie, to pali się ją na stosie. Louise pragnie, aby ten los nie spotkał właśnie jej. W pewnym momencie na jej drodze staje Reid Diggory – łowca czarownic, który jest zapalonym wiernym Kościoła. Kieruje się w swoim życiu jedną zasadą – każda czarownica musi umrzeć. Losy Louise i Reida doprowadzają ich do małżeństwa, w którym oboje próbują się odnaleźć, a ich uczucia do siebie powoli się zmieniają… Reszty musisz dowiedzieć się sam, czytając tę świetną fantastyczną trylogię!

Seriale idealne na relaks!

Książki, seriale i filmy - najpopularniejsze sposoby na relaks!Wiele osób jako sposób na zrelaksowanie się, wybiera oglądanie serialu, ale zazwyczaj nie może się na nic zdecydować! Już spieszymy z propozycjami!

  • Opowieść podręcznej” – musimy zaznaczyć na samym początku, że ten serial może wywoływać wiele emocji, więc nie nadaje się dla każdego. Wyobraź sobie świat, gdzie kobiety nie mają prawa pracować, mieć swojego konta w banku, aż wreszcie ich życie jest całkowicie zmieniane, odbierane są im dzieci, a ich partnerzy i partnerki znikają w niecodziennych okolicznościach. To właśnie spotkało June Osborne – główną bohaterkę całego serialu. June miała męża Luke’a oraz córeczkę Hannah, ale nowy rząd postanowił jej to wszystko odebrać i zmusić ją, tak jak inne kobiety, do rodzenia dzieci innym parom. Cała ta historia dzieje się w teraźniejszych Stanach Zjednoczonych, które zostają przekształcone w nowe państwo – Teokratyczną Republikę Gilead, gdzie religia jest najważniejsza. Nowy kraj powstał dlatego, że ludzie radykalnych poglądów stwierdzili, że dzięki temu zaczną rodzić się dzieci, ponieważ w Ameryce urodzeń było coraz mniej, aż całkowicie zniknęły. June zostaje podręczną w domu Komendanta Freda i jego żony Serene i od tego momentu ma już nowe imię – Offred, aby każdy wiedział, do kogo należy. June i jej towarzyszki – inne podręczne – nie chcą tak żyć i zaczynają działania, aby to zmienić. Jeśli zainteresował Cię ten opis, to koniecznie obejrzyj “Opowieść podręcznej”, ponieważ ten serial daje naprawdę wiele do myślenia.

Filmy idealnie na rozluźnienie!

Seriale i książki wymagają od nas poświęcenia im dużo więcej czasu, niż jest to w przypadku filmów. Komedie, musicale, romanse czy horrory. Tutaj również możesz wybrać, coś, co Cię najbardziej zainteresuje! My szczególnie polecamy:

  • Bajecznie bogaci Azjaci” – ta komedia z 2018 roku jest świetną propozycją na relaksacyjny wieczór z popcornem! Głównymi bohaterami są Rachel Chu – Azjatka, która wychowała się w Stanach Zjednoczonych i Nick Young, który jest nieziemsko bogaty, a cała jego rodzina “rządzi” Singapurem i prawie całą Azją, ale… Rachel tego nie wie! Mimo że spotyka się z Nickiem już kilka lat, to nie poznała jego rodziny, a on również niewiele o niej mówi. W końcu Nick postanawia zabrać swoją ukochaną w rodzinne strony i zapoznać ją ze swoimi bliskimi, ale jak można się domyślić – nie wszystko, a prawie nic, nie idzie po jego myśli! Jest to bardzo zabawna komedia z wątkiem romantycznym, która pokazuje, że rodziny nie można wybrać, choć czasami tak bardzo by się tego pragnęło!

  • Król rozrywki” – jest to film musicalowy i biograficzny z 2017 roku, w którym główne role grają Hugh Jackman, Michelle Williams, Zac Efron oraz Zendaya, więc obsada jest naprawdę ciekawa! Główny bohater – P.T. Barnum zakłada cyrk, ale nie jest on taki zwyczajny, ponieważ występują w nim osobliwi ludzie, np. kobieta z brodą, albinos lub bardzo wysoki mężczyzna. Barnum zatraca się w idei stworzenia wielkiego sukcesu i zapomina o wartościach, jakimi kierował się przez wiele lat swojego życia, a przede wszystkim nie widzi krzywd, które wyrządza zarówno swojej rodzinie, jak i współpracownikom. Czy uda mu się powrócić na właściwą ścieżkę? Tego dowiesz się, oglądając tę wspaniałą produkcję!

Jeśli to właśnie czytanie książek, oglądanie seriali lub filmów sprawia Ci najwięcej radości i dzięki tym rozrywkom możesz się zrelaksować, to nie pozostaje Ci nic innego, niż przygotowanie swoich ulubionych przekąsek, wygodne ułożenie się na kanapie, owinięcie się w koc i rozkoszowanie się napływającym relaksem!

Warto przeczytać: