Często urządzając nasze mieszkanie, nie zdajemy sobie jeszcze sprawy z tego, że niektóre meble czy urządzenia będą dla nas niefunkcjonalne. Krzesła okażą się zbyt twarde, a lodówka zbyt mała. Tak może być również z łóżkiem i materacem, które wybierzemy. Nie zawsze wypełnienie i twardość materaca będą nam ostatecznie odpowiadać albo służyć przez oczekiwanie długi czas. Nasze potrzeby zmieniają się razem z naszą anatomią. Czy można odczarować swoje łóżko i spać bez bólu?

Piankowy materac Hilding Bass został stworzony ze sprężystego wypełnienia Velvet Touch, które świetnie sprawdza się jako sposób na podwyższenie twardości materaca bazowego. Pianka ta dostosowuje się do ciała śpiącej osoby i jest bardzo elastyczna, co gwarantuje długie zachowanie trwałości. Jest dostępny w wielu różnych rozmiarach, a jego wysokość to około 4,7 cm bez pokrowca i 7 cm z pokrowcem, który sami możemy sobie wybrać spośród dwóch proponowanych przez producenta. Jest rolowany i zapakowany próżniowo, co daje nam gwarancję łatwego przechowywania i transportu, a to jest szczególnie ważne, jeśli zamierzamy używać go na różnych łóżkach. Model Hilding Bass jest odpowiedni dla osób, które borykają się z alergią, ale i dla takich, które po prostu mają wysokie wymagania co do swojego łóżka, którym być może dotychczasowy materac nie jest już w stanie sprostać. Czy trzeba inwestować w zupełnie nowy materac? Nie, wystarczy dać mu drugie życie!

W jakim celu używa się materaców nawierzchniowych?

Hilding BassMaterac Hilding Bass, który jest materacem nawierzchniowym, można wybrać z różnych powodów. Jeżeli nasz dotychczasowy sen nie był wystarczająco regeneracyjny albo co gorsza, powodował bóle pleców i niewyspanie – warto zastanowić się, czy wybór materaca nawierzchniowego o wyższej twardości nie będzie strzałem w dziesiątkę. Jeżeli nasz stary materac stracił dawną trwałość lub sprężystość, to również zakup nawierzchniowego materaca będzie dobrym pomysłem. Nie ma potrzeby kupowania nowego, drogiego materaca, kiedy można dodać do niego blat pianki Velvet Touch ubranej w odpowiedni pokrowiec. Hilding Bass jest również świetnym wyborem, jeżeli chcemy ochronić swój bazowy materac. Z różnych powodów i potrzeb możemy zwracać szczególną uwagę na nienaruszenie naszego podstawowego materaca, model Bass będzie w tym wypadku świetnym rozwiązaniem i zapewni bezpieczeństwo naszemu materacowi, a nam spokojny i wygodny sen.

Najlepszy pokrowiec dla Twojego materaca Hilding Bass.

Producent, jak zwykle zadbał o nasze różne potrzeby i proponuje dwa rodzaje pokrowca, które można dopasować do swoich preferencji. Jeżeli mamy ochotę poczuć odrobinę luksusu, to na pewno przypadnie nam do gustu pokrowiec Cashmere, który jest jedwabisty i przyjemny w dotyku. A wszystko za sprawą kaszmiru i wiskozy, z których został uszyty. Jest odpowiedni dla alergików i świetnie izoluje od zimna, a jego wchłanialność wilgoci aż do 40%, daje w efekcie najzdrowsze środowisko do spania. Drugą opcją jest pokrowiec Tencel, który dzięki wykonaniu z naturalnych włókien również ma działanie antyalergiczne, a wilgotność materaca utrzymuje się dzięki niemu na odpowiednim poziomie. Tencel nie podrażnia naszej skóry, a jego najlepszą cechą jest to, że zapobiega naturalnie rozwojowi jakichkolwiek bakterii, co daje nam higieniczny sen i łóżko. Pokrowiec został wyposażony w dwa uchwyty, które ułatwiają obracanie go. Oba pokrowce są zdejmowalne i pralne, Cashmere w temperaturze do 40°C, a Tencel do 60°C, tak więc łatwo dbać o ich czystość. W połączeniu z materacem Hilding Bass, każdy z tych pokrowców będzie stanowił świetny duet!