To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Posiadanie zwierząt pociąga za sobą pewne zobowiązania, także te dotyczące wystroju i wyposażenia mieszkania. Koniec końców powinieneś zapewnić swojemu pupilowi kawałek własnej, dobrze urządzonej przestrzeni, aby mógł on się czuć komfortowo oraz bezpiecznie. Często zastanawiamy się także, w jaki sposób zaaranżować mieszkanie, aby cieszyć się obecnością zwierząt bez przykrych konsekwencji. Na szczęście w tym artykule odpowiemy sobie na pytanie, jak zapewnić harmonijną przestrzeń zarówno dla domowników, jak i dla pupila.

Przede wszystkim — miejsce do wypoczynku pupila

Chcąc zadbać o komfort swojego pupila, niezależnie od tego, czy posiadasz psa, czy kota, przede wszystkim powinieneś zapewnić mu miejsce do wypoczynku. Zdecyduj się zatem na zakup odpowiednio dużego legowiska, w którym Twój zwierzak będzie miał dostatecznie sporo wolnej przestrzeni. Pozostaje jeszcze pytanie, w której części domu umieścić legowisko. Najlepiej, aby było to miejsce, które zapewnia jednocześnie spokój i częsty kontakt z opiekunem. Przedpokój czy salon mogą wydawać się idealnym rozwiązaniem, jednakże w rzeczywistości to właśnie tam odbywa się całe życie towarzyskie, dlatego też mimo wszystko warto wybrać inne pomieszczenie, aby nasz pupil mógł się wyciszyć. Sypialnia czy biuro będą zdecydowanie lepszą opcją. Wielu z nas decyduje się także na spanie z własnym pupilem — w takim przypadku również nie należy zapominać o odpowiednim wyposażeniu. Wyznacz zatem konkretne miejsca na łóżku do wypoczynku zwierzaka, gdzie położysz koc lub pled oraz zabawki. Warto także zadbać o zakup odpowiedniego materaca, który będzie charakteryzował się dobrą wentylacją oraz przewiewnością. Tego typu produkt znajdziesz pod tym linkiem: https://www.sleepmed.pl/materac-sleepmed-comfort/. Jeśli nie spełnia on Twoich oczekiwań, więcej wygodnych materacy dostaniesz na tej stronie: https://hilding.pl/. Natomiast tutaj znajdziesz więcej informacji na temat wspólnego wypoczynku ze zwierzętami: https://cheval.pl/.

Jaką podłogę wybrać?

Mieszkanie i zwierzęta — jak zapewnić harmonijną przestrzeń dla pupilaOsoby, które przeprowadzają się do nowego miejsca ze swoim pupilem, także często zastanawiają się nad tym, jaką podłogę do mieszkania wybrać. Czy ma ona faktycznie znaczenie? Otóż jak najbardziej! Niestety zarówno psy, jak i koty są posiadaczami dość długich pazurów, dlatego warto wziąć pod uwagę to, że podczas chodzenia czy zabawy będą nimi drapać podłogę. Jeśli chcesz uniknąć zarysowań i uszkodzeń na posadzce, wybierz podłogę winylową, która jest odporna na psie i kocie pazury. Poza dużą wytrzymałością charakteryzuje się również łatwością w czyszczeniu, co pozwala szybko zetrzeć ślady łapek zwierząt lub rozlaną wodę. Ponadto kroki stawiane na podłodze winylowej są wręcz niesłyszalne, a sama podłoga na dodatek wyróżnia się odpornością na wilgoć oraz antypoślizgowość. W przypadku obecności zwierząt warto również zrezygnować z dywanów i wykładzin, gdyż łatwo osadza się w nich sierść.

Gdzie postawić kuwetę dla kota?

Przed nieco cięższym zadaniem są postawieni właściciele kotów, ponieważ lista potrzebnych dla nich akcesoriów jest trochę dłuższa niż w przypadku psów. Przede wszystkim wymagają one kuwety, której umiejscowienie może stanowić niemały problem. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór jednego, stałego dla niej miejsca. Najczęściej decydujemy się na postawienie kuwety w łazience, ale w takim przypadku trzeba pamiętać o tym, aby zostawiać uchylone drzwi. Jeśli często zmieniasz żwirek, dobrą opcją może być nawet przedpokój czy kuchnia.

Miski na karmę i wodę

Kolejne pytanie, jakie pojawia się w naszej głowie to: gdzie ustawić miski na karmę i wodę? Najlepszym rozwiązaniem będzie kuchnia lub przedpokój, w których z pewnością wygospodarujesz nieco miejsca. Jednakże optymalnym wyborem będzie po prostu ta część domu, w pobliżu której trzymasz karmę dla swoich zwierzaków. Natomiast czym się kierować przy wyborze misek? Na rynku możemy znaleźć miski plastikowe, ceramiczne oraz metalowe. Obecnie najpopularniejsze są miski ceramiczne zalecane przez większość weterynarzy, które nie uczulają i zapewniają stabilność podczas jedzenia. Poza tym warto także wyposażyć się w specjalne podkładki lub maty pod miski — doskonale zabezpieczają one podłogę przed ewentualnymi zabrudzeniami.

Jak zabezpieczyć meble przed gryzieniem?

Jeśli Twój zwierzak ma tendencję do gryzienia, a w konsekwencji niszczenia różnych przedmiotów, nie obejdzie się bez odpowiedniego zabezpieczenia mebli. Najlepszym rozwiązaniem będą meble z zamykanymi szafkami — w nich możesz pochować wszystkie przedmioty, które Twój pupil może potraktować jako zabawki. Dobry wybór mogą stanowić również meble na wysokich nóżkach. Jeśli chodzi natomiast o meble tapicerowane, które szybko stają się ulubionym miejscem wypoczynku zwierząt, możesz postawić na te w kolorze przybliżonym do sierści Twojego pupila, aby włoski nie rzucały się aż tak w oczy. Ponadto warto wybrać obicie o gęstym i ciasnym splocie. Obok kanapy możesz także postawić drapak, aby kota nie kusiło drapanie reszty umeblowania i wyposażenia mieszkania.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

O czym jeszcze warto pamiętać, aranżując przestrzeń dla swojego pupila? W szczególności należy mieć na uwadze to, aby mieszkanie było dla Twojego zwierzaka bezpieczne. Dlatego też warto zorganizować przestrzeń w ten sposób, aby zapobiegała ona jakimkolwiek nieszczęśliwym wypadkom. Zrezygnuj więc z dużej ilości dekoracji, zwłaszcza tych szklanych, które łatwo można rozbić. Niektóre rośliny także mogą być słabym pomysłem. Ponadto zadbaj o osiatkowanie okien i balkonu — to najlepsze rozwiązanie w przypadku posiadaczy kotów, które często wskakują na parapet.

Stosując się powyższych wskazówek, z pewnością uda Ci się stworzyć harmonijną przestrzeń dla Twojego pupila. Ponadto czasem proste rozwiązania okazują się być tymi najlepszymi. Nie szukaj więc na siłę sposobów na uszczęśliwienie swojego zwierzaka. Natomiast pod tym linkiem: https://cheval.pl/ znajdziesz więcej informacji na temat mieszkania z pupilem.

Materiał partnera sleepmed.pl