Jeśli jesteś alergikiem to na pewno wiesz, jak ważny jest wybór odpowiedniego, bezpiecznego materaca do spania. Przeczytaj artykuł, by poznać właściwości modeli antyalergicznych.

Materace dla alergików – charakterystyka 

Materace dla alergików to produkty, które zostały skrupulatnie przemyślane i dopracowane. Stworzono je tylko z syntetycznych i antybakteryjnych materiałów, które mają zapobiegać rozwojowi szkodliwej pleśni, niebezpiecznych roztoczy oraz grzybów. Dzięki temu, użytkownicy nie muszą martwić się kichaniem, kaszlem czy podrażnieniem skóry. Materace antyalergiczne to sprawdzone modele, całkowicie bezpieczne dla zdrowia, które dodatkowo gwarantują spokojny sen. Tego typu produkty sprawdzą się również świetnie w sypialni dzieci, które wymagają specjalnej opieki i troski. Materace przeznaczone dla alergików mają podwyższony poziom higieniczności, co wpływa na optymalną cyrkulację powietrza i wentylację wkładu. Model został wyposażony w system odpowiednich nacięć i kanalików odprowadzających ciepło na zewnątrz konstrukcji. Materace dla alergików wykorzystują często technologię Aiforce, która polega na wykorzystywaniu specjalnych kratek wentylacyjnych umieszczonych wewnątrz wkładu.

Materace dla alergików - poznaj ich najważniejsze właściwości!Luksusowy materac 

Pierwszy materac, który sprawdzi się u alergików to SleepMed Premium Plus. Jest to bardzo luksusowy produkt, który zbudowano z unikatowej pianki Celsius – Waterlily. Nie ma w niej żadnych szkodliwych związków organicznych, a sama pianka idealnie wspiera ciało i amortyzuje kręgosłup. Opisywany model jest ekologiczny i zaprojektowano go w taki sposób, by mógł być poddany recyklingowi. Odpinany top zrobiono z pianki Visco, która umożliwia regulację twardości. Wszystkie warstwy pianek wysokoelastycznych VPPHR zostały wyposażone w doskonały system wentylujący – technologię Airforce. Umożliwia ona doskonałą cyrkulację powietrza i hamuje rozwój pleśni oraz niebezpiecznych bakterii. Pokrowiec dostępny w zestawie wykorzystuje technologię Purotex, która zwalcza alergeny.

Materac dla wymagających 

Sleepmed Comfort to materac, który został stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Jest to model, który zapewnia doskonałe wsparcie i potrafi dopasować się do anatomicznej budowy ciała. Jego podstawa została skonstruowana z dwóch warstw wysokoelastycznych pianek, które cechują się różnymi stopniami twardości – Soft i Hard. Dzięki temu będziesz mógł dopasować właściwości wkładu do własnych preferencji. Ponadto, materac wykorzystuje technologię Airforce, która polega na specjalnym nacinaniu wkładu, by stworzyć kratkę wentylacyjną. Pomaga to zachować optymalną higienę i środowisko snu. Pokrowiec, w który wyposażono produkt – Merced wykorzystuje właściwości lycry. Sprawia to, że jest to produkt niewiarygodnie miękki, jedwabisty w dotyku i potrafi dopasować się do ciała, zapewniając tym optymalny komfort snu.

Wejdź na naszą stronę i zamówi swój nowy materac już dziś, by raz na zawsze pożegnać się z napadami alergii w nocy.