Świadomość znaczenia snu dla ogólnego zdrowia i samopoczucia stale rośnie, stawiając przed branżą materacową wyzwanie stworzenia produktów, które nie tylko zapewnią komfort, ale także będą wspierać regenerację organizmu. Z uwagi na to, powstały wyjątkowe produkty od SleepMed, które można uważać za materace przyszłości. A co je wyróżnia, jakie innowacyjne materiały i technologie zostały w nich wykorzystane oraz w jaki sposób wspierają zdrowy sen? Poniżej znajdziesz odpowiedź!

Zdrowy sen – jaki udział ma tutaj dobry materac do spania?

Zdrowy sen jest niezwykle istotny dla ogólnego samopoczucia i dobrego zdrowia. W tej kwestii niemalże najważniejszą rolę odgrywa odpowiednie podłoże do spania. Dlaczego? Otóż dobry materac nie tylko zapewnia wygodę podczas snu, ale także wspiera zdrowy kręgosłup i pozwala na właściwe rozłożenie ciężaru ciała. Poprzez jego odpowiednie dopasowanie do indywidualnych preferencji, zapewnia optymalne podparcie dla kręgosłupa, co może zmniejszyć napięcie mięśniowe i bóle pleców. Istotną kwestią jest tutaj jednak, aby był to produkt wysokiej jakości, czyli taki, który:

  • Materac przyszłości – oto innowacyjne materiały i technologie wspierające zdrowy senjest wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów,
  • wyróżnia się odpowiednią wentylacją i systemem odprowadzania wilgoci,
  • stwarza higieniczne i antyalergiczne warunki do wypoczywania.

Wydawać by się mogło, że materac do spania to nic wielkiego – ot, produkt, na którym śpisz. Jednak jeśli uwzględnisz fakt, iż spędzasz na nim niemalże ⅓ swojego życia może zmienić twój pogląd na tą kwestię. Obecnie na rynku dostępne są różne materace, w tym materace SleepMed. W czemu są one tak wyjątkowe i można je uznać za materace przyszłości?

Materac przyszłości – poznaj markę SleepMed

Marka SleepMed stoi na czele innowacji w branży materaców, wprowadzając nowoczesne rozwiązania, które kształtują przyszłość snu. Dzięki zaawansowanym technologiom i wysokiej jakości materiałom, materace SleepMed oferują nie tylko komfort, ale także wsparcie dla zdrowego i regenerującego snu. Oprócz tego należy zaznaczyć, że wszystkie materace SleepMed posiadają status wyrobu medycznego. Oznacza to, iż przeszły rygorystyczne testy i dostały pozytywną opinię. Fakt ten świadczy również o tym, że mogą być używane przez każdego – zarówno osoby chcące wyspać się na wygodnym podłożu do spania, jak i zmagających się z alergią, schorzeniami kręgosłupa czy wadami postawy. Jednak to nie wszystko! Przed ich zakupem warto wiedzieć, czym tak naprawdę wyróżniają się na tle konkurencji. Kwestia ta obejmuje cztery najważniejsze czynniki – a jakie?

Materac przyszłości a technologia Airforce

Technologia Airforce, wykorzystywana w materacach SleepMed, rewolucjonizuje sposób, w jaki materace oddychają. Dzięki specjalnym wielostrefowym nacięciom pianki, powietrze może swobodnie przepływać przez materac, zapewniając optymalny obieg powietrza i eliminując nadmiar ciepła i wilgoci. Dodatkowo korzystnie wpływa na właściwości ortopedyczne oraz antyalergiczne.

Materac przyszłości a wyjątkowe wypełnienie

Materace SleepMed wykorzystują najnowocześniejsze pianki termoelastyczne VitaRest® i Celsius-Waterlily®, a także naturalną piankę termoelastyczną Visco Bio, które doskonale dopasowują się do sylwetki, zapewniając indywidualne podparcie dla każdej części ciała. Dodatkowo, sprężyny typu Multi zapewniają precyzyjne wsparcie dla kręgosłupa, eliminując punkty nacisku i zapewniając komfortowy sen.

Materac przyszłości a możliwość regulacji twardości

Materace SleepMed pozwalają na regulację twardości, dzięki czemu każdy może dostosować materac do swoich preferencji. Wystarczy przełożyć warstwę pianki termoelastycznej, aby uzyskać aż 4 różne stopnie twardości! Dodatkowo w niektórych modelach występuje również odpinany top, który wraz z ruchomą pianką termoelastyczną jest w stanie stworzyć aż 6 stopni twardości. Oznacza to, że każdy może je dopasować do swoich aktualnych potrzeb i preferencji.

Materac przyszłości a pokrowce

Specjalistyczne pokrowce używane w materacach SleepMed zapewniają nie tylko ochronę materaca, ale także dodatkowy komfort oraz higienę snu. Dzięki oddychającym materiałom, a także zaawansowanym technologiom są łatwe w utrzymaniu czystości i zapewniają świeżość snu każdej nocy. Dodatkowo pokrowiec Probiotex redukuje ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o imponującą wartość – aż o 93,7%, a wszystko to z uwagi na wykorzystanie apretury Purotex®.

Jak wybrać idealny materac SleepMed? Oto wskazówki!

Każdy materac SleepMed jest wyjątkowy i nowoczesny. Jednak między modelami istnieją pewne różnice, które mogą mieć znaczący wpływ na odczuwany komfort użytkownika. Oznacza to, że idealne podłoże do spania musi być w jak najlepszy sposób dopasowane do osobistych potrzeb oraz preferencji użytkownika. Wówczas masz pewność, że wybrany produkt spełni Twoje oczekiwania. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealny materac SleepMed dostosowany do Twoich potrzeb:

  • zidentyfikuj swoje preferencje dotyczące twardości,
  • zwróć uwagę na swoje potrzeby zdrowotne,
  • wybierz rodzaj wypełnienia, który najlepiej odpowiada Twoim preferencjom.

Każdy dostępny w ofercie materac SleepMed wykorzystuje unikalne technologie, w tym m.in. SleepMed Supreme jako model piankowy oraz SleepMed Hybrid Comfort jako model hybrydowy. Obejmuje to technologię Airforce czy siedem stref twardości. Ponadto, w zależności od modelu, wyróżniają się one 4 lub 6 stopniami twardości oraz wyposażeniem odpowiedniego pokrowca – Merced lub Probiotex.

Nowoczesne materiały i technologie używane w materacach nie tylko zmieniają sposób, w jaki śpisz, ale także wpływają na Twoje zdrowie oraz samopoczucie! Warto również wiedzieć, że w przyszłości mogą powstać bardziej innowacyjnych rozwiązań, które będą wspierać prawidłowy wypoczynek. Jednak pamiętaj jedno – wybór materaca to nie tylko inwestycja w komfort, ale także w jakość życia.

wyrob medycznySleepMed Supreme i SleepMed Hybrid Comfort to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.