Szacuje się, że niemal ⅓ swojego życia człowiek przeznacza na sen. Jego jakość, długość, a także głębokość w znacznym stopniu zależy od warunków, w których wypoczywasz. W praktyce wystarczy przestrzegać zasad higieny snu, które stanowią zbiór norm oraz zachowań mających korzystny wpływ na jakość, a także długość Twojego snu. Uwzględnia się tutaj wiele czynników, w tym wysokiej jakości podłoże do spania. Obecnie na rynku znajduje się wiele modeli, wśród których wyróżnia się marka SleepMed oferująca komfortowe materace do spania. A jak wybrać idealny model?

Czym kierować się przy wyborze idealnego materaca?

Jak wybrać idealny materac SleepMed dla siebie?Nadszedł czas zakupu nowego materaca do spania. Dla jednych jest to wyzwanie, a dla innych – normalna czynność, która nie stanowi większego problemu. Zastanów się jednak, czy aby na pewno jesteś świadomi tego, jak ogromne znaczenie ma wybór odpowiedniego podłoża do spania. Jego główną funkcją jest zapewnienie zdrowego wypoczynku, podczas którego zarówno ciało, jak i umysł może się zregenerować. Ponadto dobrze dopasowany do nas materac w korzystny sposób wpływa na długość snu głębokiego, a także gwarantuje najlepsze wsparcie dla kręgosłupa, przez co zmniejsza napięcie mięśniowe, zapobiega bólowi pleców czy rozwijaniu się wad postawy. Poza tym zdrowy sen oddziałuje na codzienne funkcjonowanie organizmu, zapewniając energię czy też prawidłowe funkcje poznawcze. Jednak, aby było to możliwe, to w pierwszej kolejności należy wybrać idealny materac. Powinien on być przede wszystkim dopasowany od indywidualnych potrzeb użytkownika, a to oznacza, że pod uwagę należy wziąć:

 • przeznaczenie materaca, czyli dla kogo on będzie, gdyż inne potrzeby mają pary, osoby puszyste czy seniorzy,
 • aktualną wagę, na podstawie której ustala się twardość materaca,
 • preferowaną twardość podłoża do spania, jednak należy pamiętać o jednoczesnym uwzględnieniu swojej wagi,
 • pozycję, w jakiej najczęściej wypoczywasz,
 • rozmiar materaca, który powinien być o 20 cm dłuższy, niż wynosi Twój wzrost oraz na tyle szeroki, aby gwarantował komfortowy wypoczynek, był dopasowany do łóżka czy metrażu sypialni.

Materac SleepMed – dlaczego jest idealną opcją?

Każda marka zachwala swoje produkty, jednak materac SleepMed to coś więcej. Na tle innych wyróżnia się licznymi cechami oraz właściwościami, które mają korzystny wpływ na jakość, a także długość czy głębokość wypoczynku. Fakt ten wynika z zastosowania nowoczesnych technologii. W każdym modelu znajduje się pianka termoelastyczna VitaRest® lub Celsius-Waterlily®. Są to innowacyjne pianki, które reagują na ciepło oraz ciężar ciała użytkownika, co pozwala to na idealne dopasowanie. W ten sposób dają uczucie niesamowitej miękkości, a także w prawidłowy sposób stabilizują kręgosłup. Z uwagi na swoje wyjątkowe właściwości są w stanie dodatkowo zagwarantować;

 • złagodzenie bólu pleców czy karku,
 • właściwości przeciwodleżynowe wynikające ze wspomagania swobodnego przepływu krwi,
 • antyalergiczne środowisko do wypoczywania poprzez uniemożliwienie gromadzenia się szkodliwych alergenów.

Na uwagę zasługuje również możliwość regulacji twardości. Każdy materac SleepMed został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Oznacza to, że jest w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom pod kątem twardości, która odpowiada za komfortowy wypoczynek oraz prawidłowe wsparcie całej sylwetki użytkownika. W związku z tym kolekcja Standard i Hybrid posiada 4 stopnie twardości. Umożliwia to ruchoma warstwa pianki termoelastycznej VitaRest®, którą możesz wyjąć i przełożyć na drugą stronę materaca. Również kolekcja Natura wyróżnia się 4 stopniami twardości, tylko że w tym przypadku masz do czynienia z pokrowcem zbudowanym z pianki termoelastycznej Visco Bio, który można z łatwością odpiąć. Jednak to nie wszystko, gdyż dostępne w ofercie kolekcje Plus i Hybrid Plus wyróżniają się 6 stopniami twardości! Jest to możliwe uwagi na zaawansowaną budowę, która łączy w sobie ruchomą warstwę pianki VitaRest® oraz odpinany pokrowiec. W taki sposób każdy z nas jest w stanie idealnie dopasować twardość materaca – i to nawet po zakupie! Jednak to nie wszystko, co wyróżnia materace SleepMed. W każdym modelu zastosowano technologię Airforce. Jest to specjalna, wielostrefowa technologia nacinania pianki, pozwalająca na maksymalny obieg powietrza wewnątrz produktu. Wykorzystano ją w piance FlexiFoam oraz wysokoelastycznej piance VPPHR będące bazą każdego materaca SleePMed. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest osiągnięcie wysokiego poziomu wentylacji wypełnienia, co pozwala na usunięcie ciepła oraz wilgoci z jego wnętrza. Oprócz tego korzystnie wpływa na higieniczne warunki do wypoczywania.

Materac SleepMed – piankowy, hybrydowy, a może naturalny?

Dobrze przespana noc i miła pobudka to zwiastun dobrego dnia! Decydując się na materace SleepMed masz gwarancję najwyższej jakości wypoczynku. Kwestia ta dotyczy wszystkich modeli, jakie wchodzą w skład poszczególnych kolekcji. Musisz mieć jednak na uwadze fakt, iż różnią się on między sobą poszczególnymi właściwościami. Wynika to z ich budowy, co oznacza, że:

 • kolekcja Standard, w skład której wchodzi SleepMed Comfort, SleepMed Premium i SleepMed Supreme, wyróżnia się piankowym wypełnieniem oraz 4 stopniami twardości,
 • kolekcja Hybrid, w skład której wchodzi SleepMed Hybrid Premium i SleepMed Hybrid Supreme, wyróżnia się wypełnienie łączące sprężyny kieszeniowe typu Multi z innowacyjną pianką, a także 4 stopniami twardości,
 • kolekcja Plus, w skład której wchodzi SleepMed Comfort Plus, SleepMed Premium Plus i SleepMed Supreme Plus, wyróżnia się w pełni piankowym wypełnieniem, odpinanym topem oraz 6 stopniami twardości,
 • kolekcja Hybrid Plus, w skład której wchodzi SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus i SleepMed Supreme Plus, wyróżnia się połączeniem sprężyn kieszeniowych typu Multi z nowoczesną pianką, odpinanym topem oraz 6 stopniami twardości,
 • kolekcja Natura, w skład której wchodzi SleepMed Natura Plus i SleepMed Natura Hybrid Plus, wyróżnia się wykorzystaniem naturalnych surowców, takich jak olej rycynowy i sojowy do produkcji pianek HR Bio i Naturalis czy m.in włókien lnu w przypadku pokrowców, odpinanym topem oraz 4 stopniami twardości.

Oczywiście wszystkie modele z oferty SleepMed wykorzystują technologię Airforce.

Każdy wysokiej jakości materac SleepMed może być idealną opcją dla Ciebie – wystarczy tylko, że przy jego wyborze uwzględnić indywidualne potrzeby oraz preferencje. Kwestia ta jest niezwykle istotna, gdyż w znaczący sposób przekłada się na zapewnienie sobie komfortowych warunków do wypoczynku każdej nocy. Wpływa również na trwałość produktu oraz jego właściwości.

wyrób medycznySleepMed Comfort, SleepMed Premium, SleepMed Supreme, SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Comfort Plus, SleepMed PremiumPlus, SleepMed Supreme Plus, SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus, SleepMed Hybrid Supreme Plus, SleepMed natura Plus i SleepMed Natura Hybrid Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.