Kiedyś nie było nawet mowy o modelowaniu sylwetki. Jednak czasy się zmieniają, a w salonach kosmetycznych znajdują się nowoczesne maszyny umożliwiające przeprowadzenie licznych zabiegów. Są one skuteczne i bezpieczne, a efekty z pewnością usatysfakcjonuje niejedną osobę. Zatem, jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę?

Zabiegi wyszczuplające i modelujące

Najogólniej mówiąc, zabiegi modelujące mają za zadanie poprawić wygląd kształtu naszego ciała. Obejmuje to konturowanie ciała, podkreślenie figury czy płynności kształtów. Wiele z nich także pozwala poprawić kondycję skóry. W przypadku zabiegów wyszczuplających mamy do czynienia z czynnościami pozwalającymi na skuteczne usunięcie nadmiaru lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Zarówno jednej, jak i drugie pozwolą nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę. A na jakie zabiegi warto zwrócić uwagę?

Endermologia

Jedne ze sposobów na uatrakcyjnienie ciała, a także poprawę swojego samopoczucia. Stanowi ona mechaniczny masaż podciśnieniowy oddziałujący na tkankę łączną skóry. Pozwala na przyspieszenie przemiany materii i pobudzenie procesu usuwania komórek tłuszczowych. Może być stosowana na każdej części ciała.

Lipoliza iniekcyjna

Innowacyjna, bezpieczna, nieinwazyjna oraz niezwykle skuteczna metoda. Opiera się na rozpuszczaniu komórek tłuszczowych za pomocą zastrzyków. W ten sposób dochodzi do trwałego usunięcia tkanki tłuszczowej w miejscach problematycznych, takich jak uda, brzuch czy pośladki. Nie jest to jednak liposukcja. Efektywność zabiegi w dużej mierze zależy od indywidualnych cech, ilości tkanki tłuszczowej czy oporności na podawane za pomocą zastrzyków preparaty.

Jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę? Postaw na zabiegi wyszczuplające!Kriolipoliza

Specjalista medycyny estetycznej może zaproponować inny zabieg nieinwazyjny. Jednym z nich jest kriolipoliza. Polega ona na wymrażaniu tkanki tłuszczowej w celu spowodowania jej rozpadu. Pozwala to na skutecznym pozbyciu się tłuszczu z konkretnych partii, takich jak twarz, brzuch, plecy czy dolnej lub górnej partii ud.

Elektrostymulacja mięśni

Kolejną nieinwazyjną metodą wyszczuplająca ciało. Pozwala także na ujędrnienie skóry oraz budowanie mięśni. Urządzenie do elektrostymulacji mięśni wywołuje hiper skurcze na wybranej partii ciała. Zabieg ten nie jest bolesny, gdyż nerwy czuciowe nie są w stanie wyczuć aż tak krótkich impulsów.

Fala uderzeniowa

Wiele z pań zastanawia się, jak można ujędrnić skórę i pozbyć się cellulitu. Fala uderzeniowa pozwala na to! Już po pierwszym zabiegu możemy poczuć znaczącą różnicę, gdyż skóra jest gładsza, bardziej jędrna oraz sprężysta. Zmniejsza się także obrzęki, a cellulit i miejscowe niedoskonałości zostają stopniowo redukowane.

Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) tłumaczy się na skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków o szerokim zasięgu. Tego typu fale mogą wynikać na określoną głębokość tkanek bez naruszenia ciągłości skóry. Dzięki tej metodzie można poradzić sobie ze zmarszczkami, opadającą powieką czy podwójnym podbródkiem. Pozwala także na wizualne wyszczuplenie oraz poprawie wyglądu ud, brzucha, ramion czy pośladków.

Terapia światłem LED

Terapia światłem LED polega na stosowaniu niskoenergetycznego światła o określonej długości fali w celu stymulacji komórek skóry. W ten sposób działa przeciwstarzeniowo, gdyż pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Pozwala także na redukcję zmarszczek oraz poprawę elastyczności skóry.

Nie zapominajmy o zdrowym stylu życia!

Aby efekty przeprowadzonych zabiegów były trwałe, należy prowadzić zdrowy styl życia. A jak ją wprowadzić do codziennego harmonogramu? Jak się okazuje, nie jest to trudne, a oto kilka porad!

Aktywność fizyczna to podstawa

Nie zawsze mamy czas wyjść na siłownię. Jednak istnieją inne sposoby na podtrzymanie wymarzonej sylwetki! Jeśli tylko możemy, zacznijmy jeździć do pracy rowerem lub wysiadamy przystanek szybciej. Warto także zaprzyjaźnić się z domowymi treningami!

Zdrowe odżywianie się

Zdrowa dieta nie musimy być skomplikowana. Dietetyk jest w stanie ułożyć nam satysfakcjonujący jadłospis, który jest nie tylko smaczny, ale także szybki w wykonaniu. W ten sposób będziemy w stanie dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a także zachowamy właściwy bilans kaloryczny.

Wysokiej jakości sen

Zbyt krótki sen jest jednym z czynników ryzyka przybierania na wadze. Niestety, jakość wypoczynku ma znaczący wpływ na metabolizm oraz ogólną pracę organizmy – zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Z uwagi na to warto zainwestować w wysokiej jakości podłoża do spania, takie jak np. materac Hilding Modern dostępny na  www.hilding.pl.

Każda kobieta chce mieć smukłe i jędrne ciało. Podstawą do osiągnięcia wymarzonych efektów jest zdrowy styl życia, obejmujący dietę, aktywność fizyczną oraz zdrowy sen. Jednak możemy się wspomóc również różnymi zabiegami.