Materace piankowe dostępne w salonie w Poznaniu są niezwykle różnorodne, a każdy z nich posiada inną cechę oraz wiążące się z tym zalety. Wynika to z faktu, że w materacach, można zastosować kilka rodzajów pianki. Jak zatem odpowiednio wybrać materac pasujący do nas? Pomoże w tym zapoznanie się z cechami materacy piankowych, ich zaletami oraz najczęściej stosowanymi piankami.

Cechy materaca piankowego

Materac zapewni odpowiedni komfort w czasie wypoczynku oraz pozwoli organizmowi odpowiednio zregenerować się po ciężkim dniu, jednak nie każdy z nas wie, jaki materac wybrać. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest postawienie na materac piankowy, który posiada szereg uniwersalnych zalet, z jakich możemy skorzystać. Wyróżnić tutaj można optymalne podparcie całego ciała, w tym stabilizacja i zachowanie fizjologicznych krzywizn kręgosłupa. Zapewniają termiczny komfort podczas wypoczynku oraz wrażenie otulenia. Tego rodzaju materace cechują się higienicznością, która zapewnia właściwości antyalergiczne, a także niezwykle ergonomicznym rozwiązaniem. Te cechy charakteryzują wszystkie materace piankowe, jednak wiele z nich zawdzięcza swoje zalety zastosowanym pianką.

Gdzie w Poznaniu kupić materac piankowy?Jakie pianki używane są w materacach piankowych?

Materace do spania mogą posiadać kilka rodzajów pianek, jednak wyróżnić można trzy najpopularniej stosowane. Najczęściej występują w zestawie baza, plus dodatkowa warstwa pianki, jednak mogą się składać również z samej bazy lub tylko z jednego rodzaju, np. pianki lateksowej. Wyróżnić możemy:

  • pianka wysokoelastyczna – stosowana najczęściej jako baza. Posiada nieregularną strukturę umożliwiającą sprawną cyrkulację powietrza, co zapobiega gromadzeniu się kurzu czy rozwoju drobnoustrojów. Doskonale dopasowują się do ciała, zapewniając tym samym odpowiednia twardość, elastyczność punktową czy sprężystość. Takim modelem jest np. Hilding Rock & Roll,
  • pianka lateksowa – używana w wysoce antyalergicznych materacach z uwagi na swoje antybakteryjne i antyroztoczowe właściwości. Posiada niezwykle dużą elastyczność, trwałość oraz odporność na zniekształcenia i uszkodzenia, a za przykład posłużyć może Hilding Melody,
  • pianka termoelastyczna – jej wyjątkowość opiera się na reagowaniu na temperaturę ludzkiego ciała oraz nacisk, dzięki czemu idealnie dopasowuje się i wspiera newralgiczne punkty. Użyty materiał odznacza się także wysoką cyrkulacją powietrza wewnątrz oraz elastycznością i higieniczność. Często stosowana jest w materacach medycznych, z uwagi na właściwości poprawiające krążenie krwi oraz rozluźniające mięśnie. Idealnym przykładem takiego materaca jest Hilding Salsa.

Materac piankowy najlepiej jest wybrać na podstawie indywidualnych preferencji dotyczących nie tylko wagi, ale także i oczekiwań, jakie stawiamy wobec materaca. W Poznaniu można nabyć niezwykle ergonomiczne materace piankowe, które będą służyć latami. Umożliwią nie tylko komfortowy odpoczynek, ale także i przyniosą ulgę alergikom czy osobom cierpiącym na bóle pleców.