Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia materaca nawierzchniowego, który może okazać się rozwiązaniem wielu problemów z niewygodnym podłożem. Inaczej nazywa się go nakładką, czy przekładką. Pełni on funkcję ochronną, a także zwiększa komfort wypoczynku i wyrównuje powierzchnię podłoża. Czym dokładnie jest nakładka i czy warto ją zakupić?

Czym jest materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy to nic innego jak cieńsza i lżejsza wersja tradycyjnego podłoża. Produkt kładzie się na podłoże bazowe, by zwiększyć komfort snu, czy ochronić je przed zabrudzeniami. Materac nawierzchniowy jest niesamowicie łatwy w użytkowaniu i prosty do utrzymania w czystości. Z większości modeli z łatwością zdejmiesz pokrowiec, który możesz regularnie prać. Produkt chroni podłoże bazowe przed różnego rodzaju zabrudzeniami – jest więc idealnym rozwiązaniem do domu, w którym mieszkają dzieci, czy zwierzęta. Ma także za zadanie przedłużyć żywotność tradycyjnego materaca. Dzięki nakładce materac bazowy jest mniej narażony na odkształcenia i zniszczenia. Materace nawierzchniowe mają maksymalnie 8 cm wysokości – są więc lekkie i cienkie. Bardzo łatwo jest je przechowywać i mogą okazać się idealnym „łóżkiem awaryjnym” w przypadku wizyty niespodziewanych gości. Modele nawierzchniowe wykonuje się zazwyczaj z lateksu, czy różnego rodzaju pianek. Różnego rodzaju nakładki oferują materace Andrychów.

Dlaczego warto kupić materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy - czy warto go kupić w swoim mieście?Przede wszystkim jest to możliwość na zaoszczędzenie pieniędzy. Wielu osób nie stać na zakup nowego materaca bazowego, czy całego mebla przeznaczonego na wypoczynek. To idealne rozwiązanie dla osób, które śpią na niewygodnych kanapach, czy wersalkach. Meble te przeznaczone są do wypoczynku rekreacyjnego, a nie snu. Noce spędzone na kanapie czy wersalce mogą nieść za sobą bóle kręgosłupa i ciągłe niewyspanie. Materac nawierzchniowy zniweluje problem i wyrówna powierzchnię, a także sprawi, że będzie ona miękka i komfortowa. Jeśli cierpisz na schorzenie kręgosłupa, lub jesteś po operacji i Twoje potrzeby znacznie się zmieniły, zakup materaca nawierzchniowego będzie świetnym wyborem. Rynek oferuje nakładki o wielu właściwościach, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie- oferują je między innymi materace Pułtusk. Jeśli zależy Ci na bardzo dobrej higienie snu, zakup nakładki może okazać się strzałem w dziesiątkę. Bardzo łatwo zadbać o jej czystość, a dodatkowo wysokiej jakości materace nawierzchniowe zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu i nie pozwalają na rozwój bakterii, czy pleśni. 

Funkcje materaca nawierzchniowego

Przede wszystkim materac nawierzchniowy pozwala zadbać o komfortowy wypoczynek nawet na niewygodnych podłożach. Jeśli Twój materac jest już wysłużony, albo śpisz na kanapie, możesz być pewien, że po zakupie nakładki w końcu zaczniesz się wysypiać. Materac nawierzchniowy ma za zadanie zmiękczyć, lub utwardzić bazowe podłoże. Twoje preferencje mogą się zmienić, a zakup podłoża bazowego wiąże się z dużym kosztem. By zmienić stopień twardości materaca wystarczy kupić nakładkę, która w momencie go zmieni. To także świetne rozwiązanie dla alergików, którzy powinni spać w niemalże sterylnych warunkach. Pokrowiec produktu możesz często prać i mieć pewność, że w Twoim łóżku nie ma uczulających Cię zanieczyszczeń.