Wraz z upływem czasu, nasze ciało zaczyna się zmieniać, mieć inne wymagania i potrzeby. Wiek seniorski to czas, w którym kwestia dobrego zdrowia oraz samopoczucia jest niezwykle ważna. Z uwagi na to, warto zwrócić uwagę na jakość i długość snu, gdyż to właśnie on odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. 

Dlaczego zdrowy sen jest ważny dla seniora? 

Wraz z wiekiem zaczynają się pojawiać w naturalny sposób wszelkiego rodzaju schorzenia kręgosłupa, różnego rodzaju choroby oraz problemy ze snem. Szacuje się, że po pięćdziesiątym roku życia około 20% ludzi śpi gorzej. Warto mieć to na uwadze i zadbać o wysoką jakość wypoczynku, gdyż zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się wypoczęci i zregenerowani, jest niezwykle ważny dla seniora. Dlaczego? Przede wszystkim w tym czasie we właściwy sposób zachodzą liczne procesy w naszym ciele, co przekłada się na stan zdrowia i usprawnienie metabolizmu, poprawę odporności czy zdolności poznawczych. Dobry sen wspomaga zachowanie zdrowia, dlatego warto już dziś zainwestować w materac dla seniora.

Czym powinien wyróżniać się dobry materac dla seniora? 

Jak zadbać o zdrowy sen seniora? Postaw na komfortowe łóżko!Łóżko oraz materac dla seniora powinny być dopasowane do osobistych potrzeb oraz preferencji użytkownika. Tylko w ten sposób są w stanie zapewnić zdrowy, a także komfortowy wypoczynek każdej osobie starszej. Jednak, czym powinny się wyróżniać? Otóż materac musi dopasować się do anatomicznego kształtu ciała, dzięki czemu będzie w stanie zagwarantować najlepsze wsparcie dla kręgosłupa. Co więcej, umożliwia również najlepszą regenerację. Warto również, aby miał takie cechy, jak:

  • antyalergiczność,
  • siedem stref twardości,
  • odpowiednia wentylacja.

Natomiast, jeśli w sypialni seniora nie ma łóżka, a jest kanapa, to zaleca się materac nawierzchniowy 180×200. Zapewnia on wyrównanie powierzchni, dopasowanie twardości oraz higieniczne warunki do wypoczywania.

Jak skomponować wygodne łóżko dla seniora? 

Komfort snu seniora zależy w dużej mierze od podłoża do spania, jednak nie jest to jedyny element wyposażenia łóżka. Jak się okazuje, przy komponowaniu komfortowego łóżka warto również uwzględnić inne artykuły sypialniane, takie jak:

Wyróżnia się wiele czynników, które korzystnie oddziałują na jakość i długość snu seniora. Na pierwszym miejscu jest oczywiście łóżko, jednak warto również pamiętać o tym, aby spożywać lekkostrawną kolację, ograniczać drzemki w ciągu dnia oraz w godzinach wieczornych – używki.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/