Czy istnieje coś takiego jak idealny materac, który nie tylko zapewnia komfortowy sen, ale także korzystnie wpływa na zdrowie użytkownika? Odpowiedź brzmi tak, a wszystko to dzięki materacom SleepMed! Wyróżniają się innowacyjnymi technologiami oraz wysokiej wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Oznacza to, że doskonałą propozycją dla tych, którzy pragną zapewnić sobie nie tylko regenerujący sen, ale także dbać o swoje zdrowie. A co warto o nich wiedzieć?

Materac SleepMed jako wyrób medyczny – czym tak naprawdę się wyróżnia?

Na współczesnym rynku znajduje się wiele różnych podłoży do spania. Na ich tle znacząco wyróżnia się materac SleepMed, który posiada status wyrobu medycznego. A co to oznacza? Każdy model z oferty SleepMed przeszedł rygorystyczne testy, które potwierdziły jego zdolność do zapewnienia użytkownikowi optymalnego komfortu i wsparcia, co jest szczególnie ważne dla osób z dolegliwościami kręgosłupa czy alergiami. Oprócz tego, we współpracy z niezależnym Szwajcarskim Instytutem AEH zostały przebadane pod kątem:

  • Idealny materac o właściwościach prozdrowotnych? Poznaj materace SleepMed!ergonomii – jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do kształtu ciała użytkownika, przez co optymalnie wspiera kręgosłup, a także redukuje nacisk czy zmniejsza napięcie mięśni,
  • higieny – potwierdza czystość i świeżość w czasie snu, co zapewnia ochronę przed bakteriami, grzybami, roztoczami oraz brzydkim zapachem,
  • klimatu – oznacza to, że odznacza się właściwym przepływem powietrza wewnątrz materaca oraz właściwą regulacją poziomu wilgotności,
  • trwałości – wyróżnia się on odpornością na nacisk, odkształcenia czy oddziaływanie wilgoci.

Pozytywne wyniki tych testów przełożyły się na uzyskanie Znaku Jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH.

Materac SleepMed – najważniejsze cechy i właściwości

Materac SleepMed wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne, a wszystko to w celu zapewnienia nam wysokiej jakości wypoczynku. W ten sposób organizm może się zregenerować pod kątem fizycznym i psychicznym. Poznaj zatem najważniejsze cechy i właściwości, które czynią materace SleepMed wyborem doskonałym dla Twojego codziennego relaksu, a także zdrowego snu.

Technologia Airforce

Technologia Airforce to nie tylko wyrafinowane pojęcie, ale konkretna innowacja, która zmienia sposób, w jaki postrzegasz materace. Głównym celem tej technologii jest zapewnienie maksymalnej wentylacji i oddychalności wypełnienia podłoża do spania, co przekłada się na świeżość, a także komfort podczas snu. Cechy te wynikają z unikalnego sposobu nacinania pianki, w tzw. kratkę wentylacyjną. Przekłada się to na możliwość regulowania temperatury w czasie wypoczynku, usuwanie nagromadzonej wewnątrz wilgoci czy stworzenie higienicznego środowiska do wypoczywania. Każdy materac SleepMed wykorzystuje tę technologię.

Możliwość regulacji twardości

Materace SleepMed oferują możliwość regulacji twardości, co pozwala użytkownikom na bieżąco dostosować materac do swoich aktualnych preferencji. Umożliwia to ruchoma warstwa pianki termoelastycznej, dzięki której produkt gwarantuje 4 różne stopnie twardości. Wyróżnia się tym np. materac SleepMed Comfort. W zależności od kolekcji wybrane modele mogą również być wyposażone w odpinany top oraz ruchomą warstwę pianki termoelastycznej, co przekłada się na aż 6 stopni twardości! W tym przypadku materac SleepMed Hybrid Comfort Plus zapewnia najlepsze wsparcie kręgosłupa.

Pianki termoelastycznej i pianki naturalne

Pianki termoelastyczne, takie jak VitaRest® i Celsius-Waterlily®, są materiałami reagującymi na ciepło i nacisk ciała użytkownika. Oznacza to, że „pamiętają” kształt ciała użytkownika, co zapewnia idealne dopasowanie i wsparcie dla naturalnych krzywizn. Dzięki temu jesteś w stanie zdrowo się wyspać! Podobną funkcję pełni pianka naturalna Visco Bio, która dodatkowo zawiera olej rycynowy. Przez to pianka wykazuje dodatkowe właściwości hipoalergiczne, a także silne działanie przeciwbakteryjne przeciwbólowe oraz nawilżające.

Sprężyny kieszeniowe typu Multi

Sprężyny kieszeniowe typu Multi to innowacyjne rozwiązanie wykorzystane w materacach SleepMed. Dzięki gęstym rozmieszczeniu sprężyn o małej średnicy mogą one pracować w niezależny sposób. Przekłada się to na zwiększoną elastyczność punktową, a także precyzyjne podparcie dla różnych części ciała. Warto również podkreślić, że są wyjątkowo komfortowe w użytkowaniu oraz idealnie sprawdza się w sypialni małżeńskiej, a wszystko to z uwagi na możliwość redukcji drgań.

Pokrowiec

W ofercie SleepMed znajdują się dwa pokrowce. Pierwszym z nich jest pokrowiec Merced, który został wykonany z eleganckiej dzianiny. Jednak nie tylko dobrze się prezentuje, ale także zapewnia wysoką oddychalność, co przekłada się na orzeźwiające uczucie podczas snu. Elastyczna taśma 3D na jego bokach dodatkowo ułatwia przepływ powietrza, zapewniając suchość i odpowiednie warunki termiczne. Natomiast pokrowiec Probiotex wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków, która zmniejsza ilość alergenów roztoczy na powierzchni materaca o 93,7%. Dzięki temu zapewnia świeże i czyste środowisko snu.

Materace SleepMed to nie tylko produkt, to sposób na zdrowy sen oraz pełną regenerację organizmu. Dzięki zaawansowanym technologiom, a także wysokiej jakości materiałom, materac SleepMed staje się niezastąpionym elementem codziennej rutyny dla tych, którzy dbają o swoje zdrowie czy komfortowe warunki do wypoczywania.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Comfort i SleepMed Hybrid Comfort Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.