Poszukujesz przystępnego cenowo podłoża, które doskonale podeprze Twoje ciało i będzie odporne na odkształcenia? Najlepszym wyborem będzie materac piankowy – produkt niesamowicie wielofunkcyjny, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Sen – czy naprawdę jest tak ważny?

Czy wiesz, dlaczego warto zainwestować w porządny materac, który będzie służył Ci latami? Między innymi dlatego, że to właśnie on wpływa na jakość i efektywność snu. Dlaczego więc sen jest aż tak istotny? Nocny wypoczynek jest czymś, czego organizm potrzebuje każdego dnia, by funkcjonować prawidłowo. Ma bardzo duży wpływ na efektywną pracę mózgu, pamięć i ogólne samopoczucie. Aby lepiej zrozumieć to zagadnienie, wystarczy przyjrzeć się skutkom niedoboru snu. Eksperci wymieniają wśród nich między innymi uporczywe migreny. Problemy z koncentracją, nadwagę. Nieefektywny lub niewystarczająco długi nocny wypoczynek może ponadto przyczynić się do upośledzenia układu odpornościowego oraz hormonalnego.

Materac piankowy, czyli jaki?

Czy materac piankowy sprawdzi się w Twojej sypialni?Materace piankowe to podłoża do snu, które w ostatnim czasie zdominowały oferty większości sklepów z artykułami sypialnianymi. Swoją nazwę zawdzięczają rzecz jasna komponentom, z których się je wykonuje. W ich wnętrzu znajdują się surowce różnego rodzaju, które doskonale ze sobą współgrają i pozwalają stworzyć materac marzeń.

  • Pianka lateksowa to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie pianek. Ma liczne właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, a ponadto doskonale dopasowuje się do kształtu ciała osoby śpiącej.
  • Pianka poliuretanowa jest bardzo wytrzymałym i elastycznym surowcem, który nie odkształca się pod wpływem nacisku. Ma ponadto świetną, jednolitą strukturę, dzięki której izolacja termiczna jest na najwyższym poziomie.
  • Pianka wysokoelastyczna (HR) to niesamowicie elastyczny punktowo materiał. Doskonale dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, a ponadto zapewnia ponadprzeciętną wentylację wewnątrz wkładu.
  • Pianka termoelastyczna jest używana w niemal każdym materacu. Dlaczego? Ponieważ reaguje na temperaturę ciała i naciski wywierane przez użytkownika, a tym samym zapewnia niesamowity komfort użytkowania.

Komfort na najwyższym poziomie

Materace zbudowane na bazie pianek są w stanie zapewnić ogromny komfort użytkowania. Jeszcze do niedawna uważano, że tego typu produkty nie są ani trochę odporne na odkształcenia, natomiast w ostatnim czasie teza ta została obalona. Jak się bowiem okazuje, pianki to surowce, które świetnie radzą sobie z ciężarem ciała użytkownika i zachowują swoje pierwotne właściwości przez wiele lat po zakupie. Ponadto, podtrzymują ciało użytkownika na całej jego długości – niezależnie od tego, czy wybierzesz materac piankowy 140×200, 200×200, czy 90×200, będziesz odczuwać wygodę.

Jeśli zależy Ci na nocnym wypoczynku wysokiej jakości, wybierz materac piankowy. To świetna propozycja w przystępnej cenie, która jest rozwiązaniem na miarę XXI wieku.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/